قیمت تیلر کولتیواتور ۱۲ اسب دیزلی

artancompay1

artancompany22@gmail.com

09129218622

شنبه تا چهار شنبه 8 تا 16

قیمت تیلر کولتیواتور ۱۲ اسب دیزلی
8

قیمت تیلر کولتیواتور ۱۲ اسب دیزلی در هر برندی ممکن است فرق داشته باشد. اما موضوع اصلی این است که این نوع تیلر ها برای چه افرادی کاربردی تر است؟

شاید طبیعی به نظر برسد که قدرت موتور بیشتر یعنی قدرت بالاتر در عملکرد. اما خب دستگاه هایی که مثل کولتیواتور دارای موتور های با توان خروجی مختلف هستند، دارای کاربری های مختلف و وزن و ابعاد متنوع هم هستند.

مثلاً تیلر ۱۲ اسب دیزلی سنگین ترین و بزرگ ترین مدل از انواع تیلر های کشاورزی است. این در حالی است که فردی که می خواهد با این دستگاه کار کند هم باید توانمند باشد. کولتیواتور ۱۲ اسب دیزلی دارای ۴۰ عدد تیغه است . البته می توانید عرض کار را متناسب با نیاز خود بین ۸۰ تا ۱۳۰ سانت تغییر دهید.

با این وجود مدل های ۱۲ اسب بدنه قوی و البته طول  عرض بیشتری هم دارند. برای همین شما در زمین به سادگی می توانید عرض بزرگی را با عمق ۱۵ الی ۳۰ سانت شخم بزنید.

شاسی هم البته باید قوی باشد تا این ادوات را به خوبی روی خود تحمل کند. مدل های ۱۲ اسب می توانند باربری، سمپاشی و البته سار کارهای خاک ورزی را با کمک ادوات مخصوص انجام دهند.

این توانمندی ها را انواع کولتیواتور ۷ اسب به بالا دارند. اما مدل ۱۲ اسب می تواند در حجم و ابعاد بیشتر این امور را انجام دهد. پس برای زمین های بزرگ چند هکتاری پیشنهاد می شوند.

کولتیواتور دیزلی

قیمت تیلر ۱۲ اسب دیزلی

خب قیمت تیلر کولتیواتور ۱۲ اسب چقدر است؟ شاید معروف ترین مدل تیلر ۱۲ اسب مارک کاما اورجینال باشد. برندی که موتور و گیربکسش مارک کاما است. این برند در ایران اکنون حدود ۳۷ میلیون تومان است. اما اواخر سال ۱۴۰۱ و نیز تا اردیبهشت ۱۴۰۲ تا ۴۲ میلون هم رسید.

علت این کاهش قیمت طی مدتی که بیان شد، اولاً کاهش قیمت دلار و ثانیاً کاهش چشم گیر معاملات در این نوع ادوات در بازه اردیبهشت تا مهر است. عموماً تیلر را در این ماه ها با شرایط و قیمت بهتر می توان خرید.

در پائیز خود به خود کمی افزایش قیمت داریم. چون تقاضا بیشتر می شود. اما اگر روند قیمت دلار کاهشی و ثابت باشد، می توان امیدوار بود که قیمت ها ثابت یا مناسب باقی بماند.

علاوه بر کاما برند اگرو و یا دیاموند هم این مدل را دارند.

لازم است بدانید که تیلر های ۱۰ اسب به بالا اساساً استارتی هستند و مدل هندلی ندارند. چون خود موتور های ۱۰ اسب به بالا با هندل روشن شدن شان کار هرکول است. برای همین بازار پسندی کمی دارند. دیاموند قیمتش ۳۹ میلیون و اگرو اکنون با قیمت استثنایی ۳۲ میلیون تومان است.

تیلر کولتیواتور بنزینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =