قیمت سمپاش شارژی ۲۰ لیتری چینی

artancompay1

artancompany22@gmail.com

09129218622

شنبه تا چهار شنبه 8 تا 16

قیمت سمپاش شارژی ۲۰ لیتری چینی
203

قیمت سمپاش شارژی۲۰ لیتری چینی در بازار در سال های اخیر چگونه بوده است؟ آیا این نوع از ادوات میتوانند گزینه مناسبی برای باغداران و کشاورزان باشند؟
یکی از پر فروش ترین ادواتی که در باغبانی و کشاورزی استفاده دارد را می توان، سمپاش شارژی معرفی کرد. سمپاش شارژی می تواند چند مدل باشد. البته برند زیاد در بازار هست. ولی مدل های زیر بیشتر در هر مارکی عرضه می شوند.
سمپاشی که فقط شارژی است.

سمپاشی که پرتابل شارژی است.
سمپاش شارژی دستی
در ادامه باید به این موضوع دقت کنیم که این مدل ها عموماً چینی هستند. دیگر این روز ها نمی توان اجناس چینی و ایرانی را از هم تشخیص داد.
زیرا علاوه محصولاتی که کاملاً از چین وارد میشوند، کارهایی که قطعات وارد و در ایران مونتاژ می شوند همگی با بسته بندی ساخت چین در بازار توزیع شده اند.
البته همه مشتریان می دانند که ایرانی ها فقط شاید بتوانند مخزت سمپاش ۲۰ لیتری و ۲ لیتری را تولید کنند. اما در انواع دو لیتری پمپ ها هم ایرانی است.
از آن جا که پاشش سم در ادوات کشاورزی مثل سمپاش ۲۰ لیتری شارژی حدود ۴ الی ۵ متر است، این نوع سم پاش ها بسیار مناسب برای باغداری و سمپاشی های سبک می باشند.
البته بیشتر به خاطر این برای مساحت های بزرگ پیشنهاد نمی شوند، که حجم مخزن آن ها محدود و ۲۰ لیتری است.

سمپاش شارژی دستی چینی

سمپاش دوکاره شارژی و دستی

اما قیمت سمپاش دستی و شارژی در سال های اخیر تقریباً بیش از ۳ برابر شده است.
مثلاً برای خرید یک سمپاش، قیمت سمپاش شارژی چینی در سال های قبل از ۹۸ از ۴۸۰ الی ۶۸۰ هزار تومان برای خرید عمده بود.
کم کم افزایش چشم گیر قیمت ها تا اکنون در سال ۱۴۰۱ به بیش از ۱ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان برای مصرف کننده شده است.
خرید عمده اما نزدیک به یک میلیون تومان است.

قیمت سمپاش شارژی چینی مثل برندی چون وی استار برای همکار ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است. اما برای مصرف کننده قطعاً ۱.۵ میلیون تومان خواهد بود. قیمت های اعلام شده در سال ۱۴۰۲ به بیش از ۱.۸۰۰.۰۰۰ تومان رسیده است.
این در حالی است که در ادوات کشاورزی آرتان برند های متنوعی توزیع می شوند. حتی برندی مثل هیوندای که قیمتی بیش از ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در خرید همکاری دارد.
در حقیقت علاوه بر افزایش قیمت دلار، افزایش کرایه حمل و تعرفه های گمرک همگی سبب شده تا قیمت ها افزایش پیدا کنند و در نتیجه پس از نزدیک به ۳ سال تقریباً شاهد نرخ های ۳ برابری باشیم.

سمپاش دوکاره چینی

 

قیمت سمپاش پلاستیکی ۲۰ لیتری

همان طور که میدانید اغلب مدل های سمپاش باغی و حتی زراعی دارای مخازن پلی اتیلن و یا همان پلاستیکی هستند. اما کیفیت مواد پلی اتیلن بسیار مهم می باشد. زیرا دوام مخزن در برابر فشار پمپ کاملاً وابسته به کیفیت این مخازن می باشد. برخی از زباله های بازیافتی و یا پلاستیک هایی که چندین بار بازیافت شده اند، استفاده می کنند. این گونه به سادگی مخزن سمپاش ۲۰ لیتری طی چند بار پمپ زدن می ترکد.

این که چرا از مواد اولیه بازیافتی استفاده می شود هم به دلیل این است که قیمت تمام شده در تولید ارزان تر تمام می شود. در نتیجه یک سمپاش دستی یا شارژی را می توان در بازار ارزان تر خرید. قیمت سمپاش پلاستیکی ۲۰ لیتری با چنین موادی شاید برای همکار حدود ۳۰۰ هزار تومان بیفتد. اما توزیع چنین ادواتی دردسر مرجوعی و عدم رضایت مشتری را هم به همراه دارد.

شاید یکی از دلایلی که قیمت سمپاش شارژی چینی و یا حتی انواع دستی از این نوع سم پاش ها نسبتاً بالاتر است، به دلیل این باشد که کیفیت مواد اولیه آن ها بیشتر می باشد.

یکی از دلایلی که خوشبختانه تولید کنندگان داخلی به فکر استفاده از مواد باکیفیت تر در این نوع قطعات افتاده اند، هم این است که دوام مخازن و رضایت مشتری را اولویت بر قیمت ها گذاشته اند. زیرا یک بار درست و هوشمندانه هزینه کردن بهتر از هزینه های چند باره است.

 

قیمت موتور سمپاش بنزینی و باتری انواع شارژی

یکی از قطعه های مهم در ادوات کشاورزی موتوری یا مدل هایی دستی نیستند، موتور و یا باتری است که منبع تغذیه دستگاه را مشخص می شود.

در سمپاش های فرغونی و زنبه ای و نیز سمپاش های موتوری لانسی موتور بنزینی یکی از بخش های مهم در ایجاد رضایت برای قدرت پاشش و طول عمر دستگاه است. برای همین باید در خرید سمپاش فرغونی دست دوم در تهران و هر شهر دیگری کیفیت موتور را علاوه بر پمپ بهتر بررسی کنید. این قطعه تأثیر زیادی در قیمت دستگاه هم دارد. برای سمپاش های شارژی هم باتری و کیفیت اش و تاریخ تولید اهمیت دارد. زیرا اگر باتری مدت زیادی از تولیدش بگذرد قطعاً زود تر از دو سال نیاز به تعویض آن پیدا می کنید و این هم دست کم حدود ۶۰۰ هزار تومان در سال ۱۴۰۲ برای شما هزینه خواهد داشت.

پس در خرید های عمده و تکی قطعاً به تاریخ واردات دستگاه و به ویژه باتری سمپاش شارژی دقت کنید. این باتری ها در بهترین حالت می توانند ۳ سال تاریخ داشته باشند. برای همین شما راحت می توانید تا چند سال بدون نیاز به تعمیر خاصی از آن ها استفاده کنید.

سمپاش شارژی

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − هفت =